KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 15385432
nr 1538 5432
Kjell Löwenadler
(1905-1993), Sverige
Lanskap. Signerad, daterad -58. Blandteknik, 64x49 cm, yttermått inklusive ram: 78x63 cm
Kjell Löwenadler, född 1905 i Jönköping, död 1993, svensk målare.
Utrop:
600 kr
Såld:
400 kr
måndag 1 maj 2023
kl 20:21:15
100 kr
150 kr
200 kr
300 kr
300 kr
300 kr (Budbetjänt)
350 kr
Kjell Löwenadler
Läs mer om Kjell Löwenadler